Kostek wygrywa AvatarKIDS w Krakowie

czerwca 9th, 20130 Comments »

Dnia 8.06.2013 AVATAR zaprosił wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat na zawody wspinaczkowe avatarKI’DS.
W zawodach wystartowała ponad setka uczestników. Przyjechały dzieci nie tylko z całej Polski ale także bardzo silna ekipa z Czech. Eliminacje zostały rozegrane na 6 drogach (w podziale na grupy do lat 9 i w wieku od 10 do 14 lat) ułożonych tak by każdy z uczestników mógł nawspinać się do woli. Zaowocowało to bardzo liczną obsadą finałów i długim czasem trwania zawodów. Nikt jednak nie narzekał ! Zabawa była przednia !

Prawdziwa walka i rywalizacja miała miejsce w finale. Organizatorzy przygotowali po dwie drogi finałowe dla każdej kategorii wiekowej, które były naprawdę syte i niebanalne. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko mocą ale także sprytem i umiejętnością odczytywania najlepszych patentów.

W rywalizacji chłopców do lat 9 Kostek Sobański (UKA Agama, Climbrock) odparł ataki gościa z Czech Adama Adamovskiego (HK Orlova) i pewnie zwyciężył, trzecie miejsce zajął Florian Akszterowicz.

Staś był mniej zainteresowany startami, a bardziej zabawą, mimo to zaliczył jedną z dróg eliminacyjnych i na kilku innych podjął walkę. Dumnie zamknął też tabelę wyników zajmując ostatnie miejsce wśród sklasyfikowanych zawodników.