Otwarcie sezonu

kwietnia 15th, 20131 Comment »

Wreszcie doczekaliśmy się jednego dnia względnie przyzwoitej pogody na Jurze. Nie mogliśmy więc przepuścić tej okazji. Miało być słonecznie i w miarę ciepło, było pochmurno i dość chłodno. Po długiej zimie nie zraziło nas to jednak wcale i bawiliśmy się świetnie.  Za cel obraliśmy sobie Łutowiec – licząc na to, że ta odrobina słońca osuszy skały na tyle by można się wspinać. Niestety okazało się, że na podobny pomysł wpadło przynajmniej kilkanaście osób i najbardziej wysuszone drogi były oblegane jak w długi weekend majowy.

Ciężko przepracowana zima na ściance przyniosła efekty. W przeciągu kilku godzin padło kilka ładnych dróg w całkiem przyzwoitej cyfrze.

Kostek poprowadził swojego max’a OSem (Warszawski Szczyt VI+) i przewędkował przepiękny i trudny Oktoberfest VI.1+/2 do tego dołożył długie Minogi za V+  (PP) i Łyk Szczęścia za V (RP). Ja wyrównałem w pierwszej próbie swój ubiegłoroczny najlepszy wynik na drodze Prostowanie Minóg (VI.1+/2 RP) i stoczyłem niezwykle wyrównaną, lecz przegraną, walkę o OS na drodze Białe noce VI.2. Dla Stasia w okolicy Knura nie ma dróg więc głównie wspinał się na okolicznych „bulderkach”.

I tylko Sobanka, przez kontuzjowane kolano, musiała obejść się smakiem…

Galeria z wyjazdu:

Pełny niedzielny urobek w kapowniku.

« Kostek wygrywa Turniej 4 Ścianek 2013
Maksymalna Majówka »

Categorized Under

Wszystkie

1 Comment

  1. Może spróbujecie – jest na FB konkurs „Dzieciak Potrafi” dla uzdolnionych dzieciaków – nagrodą jest stypendium na dalszy rozwój:

    https://www.facebook.com/DzieciakPotrafi?fref=ts

    pzdr
    Tomek
    „Mali Wspinacze”


*

Nasze wspinanie wspiera:

 

 

 

 

 | 

Reklama

Polecam

 

Strony

Archiwa

Pogoda na Jurze

Pogoda Zawiercie z serwisu