Relacja – Puchar Polski Młodzików i Dzieci – Bytom 2012

listopada 12th, 20120 Comments »

 

W czasie gdy czołówka wspinaczy promowała się w Teleekspresie,  prawdziwa przyszłość polskiego wspinania walczyła w Pucharze Polski Młodzików i Dzieci w prowadzeniu w Bytomiu. Na starcie zawodów stanęło aż 115 uczestników. Ta rekordowa liczba zapowiadała długie i emocjonujące zawody. Organizatorzy chyba nie do końca przygotowani byli na taką liczbę zawodników – rywalizacja rozpoczęła się z opóźnieniem, w trakcie przygotowywano jeszcze drogi, a zakończenie miało miejsce dopiero w okolicach godziny 20.

Kostek na 1 drodze eliminacyjnej

Puchar rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych:

młodzicy – 12-13 lat,
dzieci – 10 -11 lat,
krasnale (dzieci młodsze) – 7-9 lat

Niewielka ściana Centrum Sportu Skarpa była świadkiem zaciętej walki, wielu łez i gorącego dopingu. W serii eliminacyjnej rywalizacja odbywała się na 2 drogach (innych dla każdej grupy wiekowej), na finał przygotowano po jednej drodze dla każdej grupy.

Droga finałowa

W trakcie rywalizacji uwidoczniła się słabość przygotowania niektórych tras – zwłaszcza w kategorii krasnale głośno było o parametryczności niektórych miejsc (o co dość łatwo gdy niektórzy zawodnicy mają po 120cm wzrostu ). Na szczęście nie wypaczyło to wyników – droga finałowa, mimo, że trudna, nagradzała za technikę i umiejętności, a nie za wzrost.

Dla zwycięzców przewidziano medale, puchary i nagrody rzeczowe, dla pozostałych uczestników dyplomy.

Finaliści

Kostek po pierwszej drodze eliminacyjnej zajmował 2 miejsce. Niestety druga z dróg już zaraz po starcie serwowała wspinaczom bardzo długi przechwyt. Po kilku próbach i skoku do chwytu Kostek musiał się poddać. Z 5 wynikiem zakwalifikował się jednak do finału. Teraz mógł wreszcie pokazać swoje umiejętności – droga finałowa była przewieszona, po małych chwytach i po strukturze. Tylko dwóch zawodników (Kostek i Bartek Winiarek) miało na tyle umiejętności by jej sprostać. Nawet fakt ześlizgnięcia się z chwytu Kostka w 3/4 drogi nie mógł zmienić ostatecznego wyniku – Kostek wylądował na 2 miejscu – pierwszy puchar i pierwszy medal stał się faktem.

Na podium

Wyniki:

Kategoria wiekowa: Dzieci młodsze – Chłopcy

  1. miejsce : Bartłomiej Winiarek – UKA AGAMA
  2. miejsce : Konstanty Sobański – UKA AGAMA
  3. miejsce : Karol Odój – TRANGO Bielsko-Biała
  4. miejsce : Mikołaj Fabirkiewicz- TRANGO Bielsko- Biała
  5. miejsce : Wojciech Cofalik – TRANSFORMATOR
  6. miejsce : Antoni Gontarz – UKA AGAMA


Puchar i medal

 

 

« Relacja – Dziecięcy Festiwal Wspinaczkowy „Tarnogaj” 2012
Finał Pucharu Młodzików i Dzieci – Konin 2012 »

Categorized Under

Wszystkie

No Comments


*

Nasze wspinanie wspiera:

 

 

 

 

 | 

Reklama

Polecam

 

Strony

Archiwa

Pogoda na Jurze

Pogoda Zawiercie z serwisu