Rock Junior under 14 cup – Arco

września 14th, 20130 Comments »

31.08 i 01.09 w Arco w ramach festiwalu Rock Master rozegrane zostały jedne z największych i najważniejszych zawodów wspinaczkowych na świecie dla dzieci poniżej 14 roku życia – Rock Junior.

Na starcie stanęło niemalże 300 zawodników z całego świata – w tym aż 17-ścioro dzieci z Polski.

Dla Kostka był to pierwszy międzynarodowy występ i nie obyło się bez tremy i nerwów. Startował w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik do 2004) i już po pierwszej konkurencji wiadomo było, że czołowe miejsce w tym roku będzie poza zasięgiem. Czasówki lubi nieszczególnie – do tego pierwszy raz w życiu dotykał standardowych chwytów czasówkowych. W konsekwencji popełnił kilka istotnych błędów, które spowolniły jego bieg i spowodowały, że wylądował na 15 miejscu. Do bulderów przystąpił z większym animuszem i przesunął się o jedną pozycję do góry na 14 miejsce (zaliczając 4 bonusy). Jego koronna konkurencja (prowadzenie) odbyła się w niedzielę z samego rana. Był to zdecydowanie najlepszy start Kostka w trakcie całych zawodów, a mógłby być jeszcze lepszy gdyby nie błąd pod kluczowym okapem (złapał chwyt na ścisk nie widząc, że w środku jest wygodna dwójka na palce). W prowadzeniu ostatecznie zajął 12 miejsce, i nie udało się odrobić strat z poprzedniego dnia.

Podsumowując, występ mimo, że nie do końca udany pod względem końcowego wyniku, był bardzo cennym doświadczeniem. Wiemy już, że Kostek nie odstaje od czołówki światowej, a po nabraniu rutyny może z nią nawiązać rywalizację.

Poza zawodami nasz kilkudniowy wypad udał się wybornie (pomijając przymusowy postój w Mezocorrona z powodu awarii samochodu). Zaliczyliśmy kilka prostych dróg w skałach, zrobiliśmy naszą pierwszą via ferratę i najedliśmy się pysznej pizzy.

Za rok wrócimy…

Krótki film ze startu Kostka:

i galeria z wyjazdu:

 

« Size Matters Not !
Aleksandra Taistra: Perełka czyli Kostek Sobański »

Categorized Under

Wszystkie

No Comments


*

Nasze wspinanie wspiera:

 

 

 

 

 | 

Reklama

Polecam

 

Strony

Archiwa

Pogoda na Jurze

Pogoda Zawiercie z serwisu